"LATO W ŚRODKU ZIMY. POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIA SPORTOWE"

W drugim tygodniu trwania ferii zimowych Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Policach zaplanował szereg sportowych atrakcji dla uczniów szkół podstawowych.

 

Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzeń:

 

Czwartek 07.02.2013 "Otwarty trening z gwiazdą piłki nożnej"

  • Ciąg sportowych wydarzeń zainicjuje trening piłki nożnej poprowadzony przez byłego reprezentanta Polski, zawodnika m.in. takich klubów jak Wisła Kraków oraz Pogoń Szczecin - Macieja Stolarczyka oraz wieloletniego piłkarza Pogoni Szczecin oraz Lecha Poznań - Grzegorza Matlaka. Młodzi sportowcy poprzez trening ze znanymi zawodnikami poznają tajniki piłkarskiej sztuki. Zwieńczeniem wyczerpującego spotkania będzie rozmowa przy wspólnym poczęstunku oraz pamiątkowe zdjęcie z gwiazdami polskiej ekstraklasy.

Trening  odbędzie się w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ul. Siedleckiej 2B. Po wspólnym wysiłku dzieci otrzymają poczęstunek.

 

Piątek 8 luty 2013 "Transgraniczny turniej gry w kręgle"

  • Kolejnym sportowym działaniem jest "Transgraniczny turniej gry w kręgle" - dyscyplinę sportu rozpowszechnioną w Niemczech i powoli rozwijającą się w Polsce. Bowling jest dziś jedną z najatrakcyjniejszych gier towarzyskich i sportowych. Partnerzy projektu uznali, że ze względu na nieskomplikowane zasady gry turniej stanowić będzie doskonałą propozycją aktywnego spędzania wolnego czasu w atmosferze zdrowej rywalizacji, dobrej zabawy i integracji polsko-niemieckich uczestników. Turniej skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym, które pod opieką instruktora poznają tajniki gry w kręgle.

Uczestnicy walczyć będą o punkty w kolejnych fazach rozgrywek. Troje dzieci, które uzyska największą liczbę punktów otrzyma nagrody, a pozostałym zawodnikom wręczone zostaną pamiątkowe dyplomy.

 

Sobota 9 luty 2013 "Polsko-niemieckie zawody pływackie"

  • Kolejnym wydarzeniem będą zawody pływackie, które odbędą się na terenie pływalni Zespołu Szkół w Policach. Zawody poprowadzi znany waterpolista,  były trener Kadry Polski oraz Kadry Olimpijskiej  - Jacek Osiński. Uczestnikami mogą być uczniowie klas 4-6. Nagrodzonych zostanie trzech najlepszych sportowców wśród chłopców i dziewcząt z każdej kategorii wiekowej. Po zakończonych rozgrywkach wszyscy młodzi sportowcy otrzymają poczęstunek.

 

Niedziela 10 luty 2013 "Polsko-niemiecki turniej piłki nożnej"

  • Zawody odbędą się w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach. Drużyny składać się będą z 6 zawodników w polu i bramkarza. Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy i rozegrają mecze systemem "każdy z każdym". Trzy zwycięskie drużyny zostaną nagrodzone pucharami oraz upominkami. Ponadto przewidziano drobne nagrody dla najlepszego zawodnika i bramkarza oraz króla strzelców. Po trudach sportowych zmagań wszyscy zawodnicy otrzymają energetyczny posiłek.

 

Powyższe działania zrealizowane zostaną w ramach projektu "Lato w środku zimy. Polsko-niemieckie spotkania sportowe" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A  Euroregionu Pomerania).

 

Dalsze informacje dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach.