Welcome to Adobe GoLive 6
Imprezy
Obiekty
Oferta
Współpraca
Galeria
Linki
Kamera internetowa
Przetargi
Noclegi
Bankiety i imprezy okolicznościowe
Wykorzystanie plików COOKIES

Rozbudowa Gminnego Centrum Edukacji i Rekreacji w Trzebieży w ramach rozwoju turystyki w obszarze metropolitalnym

11 maja 2012 r. w Trzebieży nastąpiło uroczyste zakończenie projektu "Rozbudowa Gminnego Centrum Edukacji i Rekreacji w Trzebieży w ramach rozwoju turystyki w obszarze metropolitalnym". W uroczystości wzięli udział m.in. Burmistrz Polic Władysław Diakun oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Witold Król, a całość imprezy uświetnił występ szczecińskiego aktora i satyryka - Michała Janickiego.

7 listopada 2011 roku Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach podpisał umowę o dofinansowanie Projektu ?Rozbudowa Gminnego Centrum Edukacji i Rekreacji w Trzebieży w ramach rozwoju turystyki w obszarze metropolitalnym? nr UDA-RPZP.06.01.01-32-006/11-00. Inwestycja realizowana będzie przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Całkowity wartość projektu wyniesie 1 464 000,00 zł

w tym Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach otrzyma dofinansowanie w wysokości 40% tj. kwotę 563 454,00 zł.

Projekt realizowany będzie na terenie GCEiR w Trzebieży przy ul. Leśnej 15. W ramach przedsięwzięcia powstanie pięć komfortowo wyposażonych i gruntownie przebudowanych domków letniskowych, co daje łącznie 80 miejsc noclegowych. Projekt zakłada także stworzenie miejsca rekreacyjno - wypoczynkowego tzw. "Sielskiej Osady" składającej się z 6 obiektów:

  • domek grillowy (56 m2)
  • wiata grillowa (17 m2)
  • sauna parowa (17 m2)
  • sauna sucha (17 m2)
  • wiata na bar (9 m2)
  • chata recepcji z przebieralnia (17 m2).

Całości dopełniona będzie drewnianymi ławami ogrodowymi. Ponadto planowana jest wymiana nawierzchni ciągów pieszych, która pozwoli na lepszą komunikację pomiędzy powstałymi elementami.

Realizacja projektu pozwoli na zasadniczą zmianę świadczenia usług noclegowych i turystycznych z sezonowych na całoroczne. Na terenie ośrodka powstanie nowa atrakcyjna infrastruktura rekreacyjna, która sprzyjać będzie rozwojowi kwalifikowanej, aktywnej turystyki, z wykorzystaniem położenia bezpośrednio nad Zalewem Szczecińskim, wśród lasów Puszczy Wkrzańskiej. Ponadto wybudowana infrastruktura rekreacyjna m.in. sauna sucha i mokra, domek grillowy, wiata grillowi, rozszerzy zakres świadczonych usług, zapewniając atrakcyjną rozrywkę i wypoczynek niezależnie od pogody i pory roku.

Zakończenie inwestycji planowane jest w lipcu 2012 roku.

Galeria realizacji inwestycji:

MAJ 2012

KWIECIEŃ 2012


LUTY 2012

STYCZEŃ 2012

Październik 2011

Listopad 2011Grudzień 2011